Ardıç Mimarlık

Corian Nedir?

Doğal mineraller ile akriliğin birleşmesi sonucu ortaya çıkan Dupont tescilli bir üründür. Isıyla her tür forma ve şekle uyarlanan, alev almayan uzun ömürlü bir malzemedir. Thermoform özelliği ile bakım ve tamirini mümkün kılar.

Evlerde mutfak ve banyo tezgahı, eviye ve lavoba, duş küveti, duvar kaplamaları gibi geniş bir kullanım alanı sunar.

Akrilik tezgah üretimi, dünyada Dupont Corian ile başlamış olup,1967 yılında mimari literatüre tıp segmentinde girmiştir. Malzeme pek çok detayı çözmekle kalmayıp hijyen koşullarında üst sırada yer alır.Kendini yenileyen günlük rutin bakım dışında, hasar gören diğer yüzey malzemlerine göre tamir edilebilirliği, servis olanaklarının yüksek çözümle sunuluyor olması akrilik malzemenin üstün performansına işaret eder.

Yakın zamanda, üretim bandını Samsung Staron Tezgahlar, LG,Hanex Tezgahlar ve servis bakım tamirini yapan firmamız akrilik markaları ile ekonomik rekabet alanında yerini almıştır.Bu rekabet ortamını, zengin renk rekabetiyle üreten firmalar marketing çalışmaları ile,akrilik pazarını renklendirmiştir.Konu fiyat perofrmans üzerinde halen devam eden bir rekabetle sürmektedir.

Tasarım Pratikleşince basit yalın ve sade çizgiler akriliğin varsal boyutudur.Kolay işlenebilmesi, kesilmesi, yapıştırılması,thermoform Isı ile fırınlanıp şekil alabilmesi onu eşsiz benzersiz kılar.

Ticari alanda ise hastaneler, laboratuarlar, bankalar, oteller, marin sektörü, hava limanı,restorantlar gibi yoğun kullanımın olduğu alanlarda tercih edilir.

Ofisler için tasarlanmış WC Kabinler ve Corian Tezgahlar
Okullar için her yaş çocuğun kolayca ve kullanabileceği WC kabinleri
Mesajlaşmaya Başla
Yardım lazım mı?
Ardıç Mimarlık
Merhaba👋
Corian tamir ve bakım konusunda destek ister misiniz?