Ardıç Mimarlık

Corian Tezgah Çizik Giderme ve Silim İşlemi

Corian (akrilik) tezgah yoğun kullanımlara maruz kalan 3-4 yıllık kullanım sonrası çizilme metal bıçak kesim izleri kimyasallar vs. dolayı çizilme riski çok olan yüzeylerdir. Kesme tahtası olarak tezgah yüzeyi kulanılmamalıdır.

Çok sıcak tencereler, tavalar direkt tezgah yüzeyine bırakılmamalı, metal veya ahşap nihale üstüne konulmalıdır.

Corian (akrilik) Tezgah Nasıl Parlatılır?

Bu çizilme sorununa karşı silim işlemi yapılmalıdır.2-3 yılda bir bakım olmalıdır. Tezgahların matlaşması kullanılan derişik lavabo açıcı temizleyicileri, çamaşırsuyu kullanımı, leke iz bırakır.Silim ve parlatma işlemi tezgahın kullanım ömrünü uzatır.

Nemli bir mikrofiber bez ve hafif aşındırıcı bir temizleme ürünü kullanın. Sorun devam ederse, lütfen profesyonel hizmet için firmamızla temasa geçin.

Koyu renk tezgahlar özellikle leke yağ deterjan kalıntılarına karşı daha belirgin lekeler ortaya çıkarır.Siyah ve kahve tonlarına ait tezgahlarda daha dikkatli olmak gerekir.

Sıvılar Corian®‘ın içine işleyemese bile üzerine dökülenleri hemen temizlemek yine de en iyisidir. Genellikle Cif veya Mr.Muscle gibi standart bir mutfak spreyi ile birlikte kullanılacak nemli bir mikrofiber bezin çoğu lekeyi çıkarması beklenir. Her zaman dairesel hareketlerle temizleyin.

Corian (akrilik) Tezgah Cilası Fiyatları

Akrilik Tezgahınıza yapılan temizlik, silme ve cila işlemi sonrası ilk günkü kadar parlar ve renk doyumu yükselir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajlaşmaya Başla
Yardım lazım mı?
Ardıç Mimarlık
Merhaba👋
Corian tamir ve bakım konusunda destek ister misiniz?