Ardıç Mimarlık

Montelli

DuPont Montelli, çeşitli ev ve ticari iç mekan uygulamalarında kullanılabilen dekoratif bir yüzey malzemesidir. Kompoze bir malzeme olan DuPont Montelli, sıkı kalite kontrol standartları altında ve sürekli döküm prosesi ile üretilmektedir. Plakalar şeklinde sunulan DuPont Montelli ile duvar panelleri, kahve masaları, resepsiyon bankoları, mutfak tezgahları, banyo lavabo tezgahları ve duş çevresi gibi pek çok uygulamayı gerçekleştirmek mümkündür.

Montelli WC Tezgahı, Montelli Tuvalet Tezgahı için en uygun malzemedir. Tuvaletler hijyen gerektirir. Montelli Basic Serisi ile bunu sağlayabilirsiniz. Islak Hacim Tezgahları tuvalet grupları WC kabin ve Montelli lavabo tezgahları ile 15 yıldan bu yana hizmet vermekteyiz.

DuPont Montelli masif ve tümüyle homojen olduğu için yüzeyi dayanıklı, gözeneksiz, hijyenik ve onarılabilir özelliktedir. Bu performans özellikleri DuPont Montelli Basic serisini yoğun kullanım alanları için uygun malzeme kılmaktadır.DuPont Montelli Basic Plakalar, çok çeşitli tasarımlar, renk kombinasyonları ve efektleri yaratmak üzere, kolayca kesilebilir, ek yeri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir, zımparalanabilir ve oyulabilir.

DuPont Montelli gözeneksiz olduğu ve eksiz göründüğü için dökülen sıvılar ve lekeler normal şartlarda yüzeye nüfuz edemez. Bu sayede ürün birçok tipteki kimyasallara karşı dayanıklılığa sahiptirMontellimutfak ve banyolardaki sirke, kahve, çay, limon suyu, boya, ketçap, kırmızı şarap gibi yaygın olarak karşılaşılan lekeler deterjan ve ovma süngeri kullanılarak ve daha sonrasında bol suyla durulanarak giderilebilir.

Bileşim ve Malzemeler

DuPont Montelli Basic formülasyonun da alüminyum mineral dolgusu ve bir reçine karışımı içermektedir.

İmalat ve Montajı

DuPont Montelli boyuta göre kesilebilir, frezelenebilir, ek yeri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir ve zımparalanabilir. DuPont Montelli, DuPont Corian’a benzer şekilde, masif yüzey malzemeleri için Avrupa’da kabul görmüş teknik talimatlar uyarınca imal ve monte edilmektedir.

”MUTFAKLARDA GRANİT KULLANILMAMALI”

Türk Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Radyasyon Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanlığı Fizik Mühendisi Doç. Dr. Şeref Turhan, dünya genelindeki radyasyon kaynaklarının yüzde 85’inin doğal, yüzde 15’inin ise yapay olduğunu bildirdi.

Doğal radyasyonun; gama ışınları, kozmik, vücut içi ışınlanma ve radondan oluştuğunu belirten Turhan, tüm gıdalar ve yapı malzemelerinde de bulunan radyasyonun, dünya ortalaması sınırının altında olduğunu kaydetti.

Granitteki yoğun radyasyona dikkati çeken Turhan, ”Mermer varken mutfaklarda bile granit kullanılıyor. Mermerdeki radyasyon, granite göre yok denecek kadar az. Granit, dış yapılarda kullanılıyor ancak, son zamanlarda evlerin içinde de kullanılmaya başlanmış. Çin’den ithal edilen granitte de Türkiye’de üretilen granitte de radyasyon var. Granit döşeme, ıslak zeminli yerler ile mutfaklarda tercih edilmemelidir” diye konuştu.

Turhan, Komisyon Başkanı Nuri Uslu’nun ”Mutfaklarda, granit kullanmak sakıncalı mı?” sorusu üzerine, ”Sakıncalı… Şöyle ki; Corian gibi bir malzeme varken neden granit kullanılsın?” karşılığını verdi.

Turhan, mutfakta kullanılan granitin yayacağı radyasyonun insan sağlığına etkisinin tespitinin çok zor olduğunu belirterek, ev gibi kapalı alanlarda daha az radyasyon içeren yapı malzemelerinin tercih edilmesi gerektiğine dikkati çekti.

DuPont Montelli Basic serisi, ticari toplu projeler için avantaj sağlar. Montelli Wc tezgahları hijyen sağlar, ekonomiktir, dekoratiftir.

Montelli Banko Kaplamaları proje detaylarına uygun üretim standartlarına TSE sahiptir. İstenen biçim form ve ölçüde estetik olarak uygulama yaptırabilirsiniz.

 

Corian Tamiri

Bozulan ve zarar gören akrilik yüzeyleri ilk günkü haline getirmek mümkün. Hemen Corian tamir servisimizle tanışın.
GARANTİLİ
Mesajlaşmaya Başla
Yardım lazım mı?
Ardıç Mimarlık
Merhaba👋
Corian tamir ve bakım konusunda destek ister misiniz?