Ardıç Mimarlık

WC Kabin Sistemleri (Cubicle)

WC Kabin Sistemleri CUBİCLE NEDİR?

Wc Kabin Sistemleri / Cubicle yani compact laminat, Kraft kağıdının ve reçinenin yüksek ısı (150°C) ve yüksek basınçta (100 bar kg/cm2) prese girmesi ile oluşan masif dayanıklı bir malzemedir. İstenilen Kraft kağıdı ile birlikte istenilen desen ve şekil verilebilmektedir.

COMPACT LAMİNAT HİJYENİK MİDİR?

Laminatin üretimi sırasında maruz kaldığı basınç ve isi sebebiyle bakteri üremesi imkansız hale gelir. Bu sebeple Laminat hijyenik bir üründür. Yüzeyinde ekstra hijyen gerektiren alanlar için G-bio (Anti-bakteriyel) laminat kullanılması önerilir.

COMPACT LAMİNAT NASIL TEMİZLENİR?

Yumuşak temizlik ürünleri ile kolayca temizlenir. Aşındırıcı ve yıpratıcı temizleyiciler kullanılmasına gerek yoktur.

HANGİ ÜRÜNLER YÜZEYE ZARAR VERİR?

Sert cisimler, güçlü asitler ve alkalin laminatin yüzeyine zarar verebilir.

COMPACT LAMİNAT ISIYA DAYANIKLIMIDIR?

Evet. En çok tercih edildiği alanlardan biri de mutfak tezgahlarıdır.

COMPACT LAMİNAT YANICI ÖZELLİĞİ VARMIDIR?

Laminat yanıcı bir malzeme değildir. Ancak direk ateşe maruz kaldığında belirli oranlarda yanabilir. Bu yanma sırasında bile geciktirici özellikler gösterir ve yanarken çıkan duman insan sağlını etkilemez.

COMPACT LAMİNAT İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLIMIDIR?

Hayır. Laminat gıda ürünleri ile birlikte kullanılması kanıtlanmış bir üründür.

COMPACT LAMİNAT SAĞLAMLIK ÖZELLİKLERİ NASILDIR?

Darbelere karşı dayanıklıdır,homojen özelliğinden dolayı sudan etkilenmez,çürümez ve donmaz.Çizilme çatlama ve darbelere karşı dayanıklıdır.

KULLANIM ALANLARI

 • Tuvalet / Duş / Soyunma Kabini
 • Pisuvar Bölmesi
 • Compact Lavabo Tezgahı
 • Soyunma Dolabı
 • Oturma Bankı
 • Cephe Kaplamaları
 • Ameliyathane Kaplamaları
 • Laboratuar Tezgahları
 • Oturma Bankaları
 • Masa ve Sehpa Tablaları
 • Özel ve İsteğe Bağlı İmalatlar

Avrupa standartlarını temel alan çoklu compact laminat bölmelerinden oluşan sistemin ana amacı dar yerler dahil hijyenik bir atmosfer sağlayıp wc kabin,tuvalet kabinleri,genel ortak kullanım içindir.
Tuvalet kabinlerinde standart ölçüler vardır.Bu ölçüler özürülü, normal, ve özel kullanım amaçları için dizayn edilir.Pratik temizlenebilme olanağı yüksektir.Tuvalet atmosferi wc kabin panelleri ile renklendirilir.Adeta Anaokul İlkokul, Lise,Üniversite için farklı tasarım ve ölçüler düşünülmelidir.

Kompakt laminat kraft kâğıdı ve özel reçinelerin yüksek ısıda ve yüksek basınçta preslenmesi sonucu meydana gelen masif bir malzemedir. Kompakt laminat kalınlıkları 30 mm’ye kadar değişiklik göstermektedir. Bu tür laminatların tek ya da çift yüzleri genellikle dekoratif kâğıtlarla kaplı olmaktadır. Neme karşı yüksek dayanıklılık göstermesinden dolayı dayanıklılık gösteren yerlerde kullanımı çok uygundur. Yapılma koşulları 150 derce sıcaklıkta 100 kg/ cm basınç altında 90 dakika gibi bir süredir. Çok yüksek ısıda ve basınçta üretildiği için bakteri oluşumunu da engellemektedir. Bu sayede çok rahat kullanılmaktadır. Kompakt laminat sistemlerinin iki tarafında bulunan dekoratif yüzey ve tüm katman prese aynı anda girmektedirler.

WC Kabin sistemleri, tuvaletlere getirdiği hijyenik, ekonomik ve ergonomik çözümlerle ıslak hacimlerin modern yapı elemanlarından biri olmuştur. Islak hacim tuvalet kabinleri alışveriş merkezleri, hastaneler, fabrikalar, oteller, okullar, spor ve kültür merkezleri, iş merkezleri gibi genel kullanım ağırlıklı yapıların ıslak hacimlerinde, duş ve soyunma odalarında kullanılmaktadır.
Islak hacim tuvalet kabinleri, lavabo tezgahı, pisuar bölmesi, duş kabini ve soyunma dolabı olarak 12 mm. masif laminat (compact) plakalar ile alüminyum eloksal veya paslanmaz çelik inox bağlantı elemanları ve aksesuarlarından üretilmekte olup, bütün sistem alüminyum modelde 2-5 yıl, paslanmaz modelde 5 yıl garantili olarak uygulanmaktadır.

Firmamız, 22 yıllık tecrübesiyle, ÇİN  malı veya SURİYE malı compact laminat kullanmamaktadır. Sözü edilen ürünler gerekli standartlar ve test süreçlerinde olumsuz referanslar almıştır.

Tuvalet WC lavabo tezgah modelleri birkaç çeşittir. 12 mm Compact Laminattan imal edilen tezgah plakları paslanmaz aksesuarlar ile birleştirilip ayak takılarak monte edilir. Compact WC Lavabo tezgahı istenen en ve boyda üretilir.

WC TUVALET KABİN MODELLERİ (CUBICLES)

WC Kabin Ölçüleri – Cubicle Ölçüleri

Wc kabin ölçüleri 155 cm derinlik, 90-100 cm genişlik ve uzunlukları da 200 cm dir. Bu ölçüler ana okulu, ilkokul, orta okul ve lise ıslak hacimlerinde wc/tuvalet kabinleri ölçüleri değişkenlik gösterir.

Wc Kabinleri genel olarak 154 x 366 ebadındaki plakalardan imal edilmektedir. Renk ve desen alternatifi çok geniş olup, düz, desenli, Wc kabin ahşap ya da metalik renk ve doku seçenekleriyle muadil malzemelerin sınırlı seçeneklerini arkada bırakan bir sistemdir. Bu sistem değişik aksesuarlar kullanılarak farklı serilerden üretilebilmektedir.

Askılı Sistem, tavana kadar çelik askılarla tutturularak yere kadar inen paneller ile kullanılır.Highgloos paneller ile uyumlu olup görsel estetiği öne çıkarır.

Havaalanları, okullar, hastaneler, iş merkezleri, fabrikalar gibi kullanım alanlarının yoğun olduğu yerlerde kompakt laminat türünü çokça görebilmekteyiz. Bu gibi yerlerde hijyen faktörü büyük sorun yarattığından işte bu noktada kompakt laminatlar büyük bir çözüm sunmakta ve işi kolaylaştırmaktadır. Kısaca ıslak hacim mekânları tercih sebebidir diyebiliriz. Kompakt laminat malzemesinden ayrıca tezgâh, pisuar ara bölmesi, soyunma dolabı, oturma bankı, masa tablası, laboratuar tezgâhları, havuz içi kaplamaları ‘da yapılabilmektedir. Kompakt laminat çizilme, çatlama ve kırılma gibi durumlara özelliklede yangına karşı yüksek dayanıklılık göstermektedir.

Mesajlaşmaya Başla
Yardım lazım mı?
Ardıç Mimarlık
Merhaba👋
Corian tamir ve bakım konusunda destek ister misiniz?