Ardıç Mimarlık

WC Kabinleri & Tuvaletler

WC Kabin sistemleri, tuvaletlere getirdiği hijyenik, ekonomik ve ergonomik çözümlerle ıslak hacimlerin modern yapı elemanlarından biri olmuştur. Islak hacim tuvalet kabinleri alışveriş merkezleri, hastaneler, fabrikalar, oteller, okullar, spor ve kültür merkezleri, iş merkezleri gibi genel kullanım ağırlıklı yapıların ıslak hacimlerinde, duş ve soyunma odalarında kullanılmaktadır.

Islak hacim tuvalet kabinleri, lavabo tezgahı, pisuar bölmesi, duş kabini ve soyunma dolabı olarak 12 mm. masif laminat (compact) plakalar ile alüminyum eloksal veya paslanmaz çelik inox bağlantı elemanları ve aksesuarlarından üretilmekte olup, bütün sistem alüminyum modelde 2-5 yıl, paslanmaz modelde 10 yıl garantili olarak uygulanmaktadır.

Firmamız, 15 yıllık tecrübesiyle, ÇİN Malı SURİYE MALI compact laminat kullanmamaktadır. Sözü edilen ürünler gerekli standartlar ve test süreçlerinde olumsuz referanslar almıştır.

Tuvalet WC lavabo tezgah modelleri birkaç çeşittir. 12 mm Compact Laminattan imal edilen tezgah plakları paslanmaz aksesuarlar ile birleştirilip ayak takılarak monte edilir. Compact WC Lavabo tezgahı istenen en ve boyda üretilir.

WC Kabin Modelleri

Wc Kabinleri genel olarak 154 x 366 ebadındaki plakalardan imal edilmektedir. Renk ve desen alternatifi çok geniş olup, düz, desenli, Wc kabin ahşap ya da metalik renk ve doku seçenekleriyle muadil malzemelerin sınırlı seçeneklerini arakada bırakan bir sistemdir. Bu sistem değişik aksesuarlar kullanılarak farklı serilerden üretilebilmektedir.

Bu sistemlerden bazıları sırasıyla şunlardır. Sıfır kapanış sistemi (Lamba zıvanalı) Bini Profilli sistem, Kapazlama sistem, Askılı sistemdir. Sıfır kapanış, Bini profil ve askılı sistemler de genellikle metal paslanmaz aksesuar kullanılmaktadır. Kapazlama sistemde kullanılan aksesuarlar ise alüminyumdur. Sıfır Kapanışta kapı compact malzemeye açılan lamba zıvananın üstüne kapanmaktadır. Bini profilli sistemde ise kapılar panolara sabitlenen profillere kapanmaktadır.

Compact Laminat, Kraft kâğıdı ve özel reçinelerin yüksek ısıda ve yüksek basınçta preslenmesi sonucu meydana gelen masif malzemedir. Fenol esaslı reçine emdirilmiş kraft kâğıtları ile en dışında yer alan melamin esaslı reçinenin dekor kâğıdına 150 C sıcaklıkta ve 100 kg/cm basınç altında 90 dakika preslenmesiyle oluşan levhalardır. Compact Laminat her iki yüzeyinde rengi ve desenini veren dekoratif kâğıt ve koruyucu bir Wc kabin tabaka vardır. Bu dekoratif Compakt laminat yüzey ve tüm katmanlar prese aynı anda girmektedir. Plaka presten çıktıktan sonra yüzeyine herhangi bir ek uygulama yapılmamaktadır.

Compact Laminat hem iç cephe kaplamalarında, hem de dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır.İç cephe kaplamalarında kullanılan compact laminat genellikle ameliyathane duvar kaplamalarında, havuz kenarı duvar kenarlarında, Avm’lerde Wc kabin-kolon kaplamalarında daha çok tercih edilmektedir. Dış cephe kaplamalarında ise daha çok görsel olarak kullanılmaktadır. Compact Laminat malzemesi ülkemizde daha çok ıslak hacim mekânlarında kullanılmaktadır.

Havalimanı, okul, hastane, iş merkezi, AVM, fabrikalar gibi yoğun kullanım alanları olan mekânlarda daha fazla yerini almaktadır. “Demontable” olarak da kullanılan malzeme aynı zamanda modern, pratik, hijyenik, sağlam, yangına dayanıklıdır. Dekoratiftir, su ve rutubete karşı dayanıklılık gösterebilmektedir.

Özel Yapısında kaynaklı olarak leke ve kir barındırmaması kolay temizlenebilmesini sağlamaktadır. Atmosfer koşullarına UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Kompakt laminat darbe, çizilme gibi etkilere karşı fiziksel olarak dayanıklıdır. Asit yağmuru, hava kirliliği gibi etkilere karşı kimyasal olarak dayanıklıdır. Pratik yapısı ve renk çeşitliliği ile mevcut ortama uyum sağlayan geniş çözümlere sahip olan compact laminat mekâna alan kazandırmaktadır.

Ülkemizde kullanılan ebatlar öncelikle 154 x 366 – 130 x 305 -130 x 280 olarak kullanılmaktadır. Compact Laminat malzemesinden ayrıca tezgâh, Pisuar ara bölmesi, soyunma dolabı, oturma bankı, masa tablası, laboratuar tezgâhları, Havuz içi kaplamaları ‘da yapılabilmektedir.

Kompakt Laminat Tuvalet kabinleri – Kompakt laminat Cubicle Wc – Cubicle COMPACT LAMİNAT DIŞ CEPHE SİSTEMİ AGRAFLI8 mm, YAPIŞTIRMA 6 mm COMPACT CEPHE SİSTEMİ

Kompakt laminat kraft kâğıdı ve özel reçinelerin yüksek ısıda ve yüksek basınçta preslenmesi sonucu meydana gelen masif bir malzemedir. Kompakt laminat kalınlıkları 30 mm’ye kadar değişiklik göstermektedir. Bu tür laminatların tek ya da çift yüzleri genellikle dekoratif kâğıtlarla kaplı olmaktadır. Neme karşı yüksek dayanıklılık göstermesinden dolayı dayanıklılık gösteren yerlerde kullanımı çok uygundur. Yapılma koşulları 150 derce sıcaklıkta 100 kg/ cm basınç altında 90 dakika gibi bir süredir. Çok yüksek ısıda ve basınçta üretildiği için bakteri oluşumunu da engellemektedir. Bu sayede çok rahat kullanılmaktadır. Kompakt laminat sistemlerinin iki tarafında bulunan dekoratif yüzey ve tüm katman prese aynı anda girmektedirler.

Bu tür laminatlar yalnızca dış cephelerde değil aynı zamanda iç cephelerde de tercih edilmektedir. İç cephe dediğimiz yerler ameliyathane duvar kaplamaları, havuz kenar duvarları, alışveriş merkezlerinin kolon kaplamaları en çok tercih edilen yerlerden birkaçıdır. İç cepheler dışında kullanılan kompakt laminat türü dış cephelerde daha çok tercih edilmesinin sebebi görsel amaçlı olmaktadır. UV ışınlarına karşı dayanıklı olması dış cephelerde rahat bir kullanımı sağlamaktadır.

Havaalanları, okullar, hastaneler, iş merkezleri, fabrikalar gibi kullanım alanlarının yoğun olduğu yerlerde kompakt laminat türünü çokça görebilmekteyiz. Bu gibi yerlerde hijyen faktörü büyük sorun yarattığından işte bu noktada kompakt laminatlar büyük bir çözüm sunmakta ve işi kolaylaştırmaktadır. Kısaca ıslak hacim mekânları tercih sebebidir diyebiliriz. Kompakt laminat malzemesinden ayrıca tezgâh, pisuar ara bölmesi, soyunma dolabı, oturma bankı, masa tablası, laboratuar tezgâhları, havuz içi kaplamaları ‘da yapılabilmektedir. Kompakt laminat çizilme, çatlama ve kırılma gibi durumlara özelliklede yangına karşı yüksek dayanıklılık göstermektedir.

Kompakt laminatlar ülkemizde 154x366x130x305x130x280 ölçülerine göre yapılsa da istenilen ölçülere göre de imal edilebilmektedir. Dekoratif olduğu gibi özel yapısından dolayı leke ve kir barındırmaz ve kolay temizlenir. İstenilen renk çeşidi ile kullanılan alanlara uyum sağlar. Çok hızlı şekilde üretilmesi monte edilmesi tercih nedenini daha çok artırmıştır. Tüm sayılan ve sayılamayan özellikleri ile sağladığı faydalarla kompakt laminat her geçen gün kullanımı daha çok artan yapı malzemelerinden biri haline gelmiştir.

SOYUNMA ODALARI – COMPACT 12mm SOYUNMA DOLAPLARI – COMPACT 12 mm OTURMA BANKLARI

Spor salonlar, Okullar, Hastaneler, insan yoğunluğu yüksek kurumlarda soyunma odaları planlaması projesi tasarımları ile pek çok detay gerektiren alanlardır.Compact Soyunma dolapları ve oturma bankları BAY BAYAN soyunma odaları için özel çözümler barındırır.Firammız Soyunma Odaları için TSE kalite belgeli ürün gamını kullşanarak 10 yıl garnati taahüt eder.Compact Soyunma Dolapları kilit sistemi havalandırma menfezli pek çok ürün çeşidi barındırır.Uygun olan model daha çok Tasarım ekibimiz ile yapılan görüşmeler neticesinde ortaya çıkar. İstenen özellikler müşteri talepleri odaklı çözümler ile geliştirilir.

Mesajlaşmaya Başla
Yardım lazım mı?
Ardıç Mimarlık
Merhaba👋
Corian tamir ve bakım konusunda destek ister misiniz?